1

درود به شما خاننده ی گرامی
در این پست قصد دارم در باره ی دو زبان برنامه نویسی bgt و پایتون با هم صحبت کرده, و تجربیاتمان را به اشتراک گذاشته و استفاده کنیم
اگه برنامه یا چیزی با این دو زبان نوشتید, در این تاپیک به اشتراک بذارید تا به یک نتیجه گیری برسیم
با تشکر

mahdi

2

سلام. این پست شما مربوط به قسمت پرسش و پاسخ، در مجموعه ی توسعه دهندگان میشه که من پست رو منتقل میکنم

3

سلام. قطعا پایتون از بی جی تی بهتر هست اما در پروسه ی یاد گیری پایتون سختتر هست. برای مثال بخوام بگم اینکه شما هیچ وقت نمیتونید مثل بی جی تی بدون استفاده از هیچ کتابخونه ای از صداها استفاده کنید. یا بدون استفاده از هیچ کتاب خونه ای برای نرم افزار یا بازی خودتون پنجره درست کنید. از همه مهمتر. سینتکس یا طرز نوشتار کد در پایتون با بی جی تی کاملا فرق میکنه مثلا بلاکها دیگه در { } نیستند و به جای اونها از فرو رفتگیها(با استفاده از کلید TAB) استفاده میشه. اما به دلیل اینکه پایتون برای پاسخ به اکثر نیازهای جهان برنامه نویسان طراحی شده، تقریبا هر کاری میتونید با اون انجام بدید. از ساخت بازیها، تا هوشهای مصنوعی و نرم افزارهای معمولی یا پیشرفته. یکی از این نرم افزارها TW Blue هست که از اون برای وصل شدن و کار کردن با شبکه ی عمومیِ twitter استفاده میشه.
نتیجه گیری آخر رو میتونم به این صورت بیان کنم که بی جی تی زبانیست صرفا برای طراحی بازیهای صوتی. اینکه از اون نرم افزارهای بسیار کوچیک استخراج میکنن تنها با استفاده از محدود عملیاتیست که بی جی تی میتونه انجام بده. اما پایتون زبان برنامه نویسی ای هست که برای تمام جهان و اقشار اون طراحی شده و با اون بسیار بسیار اعمالی رو میشه انجام داد که با بی جی تی امکان پذیر نیست از جمله صدای سه بعدی، تکنولژی چند رشته ای برای مدیریت سی پی یو، رمزگزاری فایلها به صورت پیشرفته برای جلو گیری از هک و نرم افزارهایی که تنها به ویندوز محدود نیستند.
موفق باشید

4

سلام
مرسی از اطلاعاتت
میشه بگی کتابخونه ها کلا چی هستن؟

mahdi

5

کتابخونه ها مجموعه ای از توابع یا کلاسهایی هستند که از پیش نوشته شدند تا برنامه نویس بتونه از اونها استفاده کنه. معمولا کتابخونه ها توابع پیچیده و بسیار وقتگیر رو شامل میشند که ما بدون تلف وقت و کار سخت میتونیم با کمک کتابخونه ها تمام اون کارها رو انجام بدیم.